Nastavení cookies
Tato webová stránka používá soubory cookies
V informacích o souborech cookies >se dozvíte, pro jaké účely cookies využíváme a jak s nimi nakládat.

CENY OLOMOUCKÉHO KRAJE ZA PŘÍNOS V OBLASTI
SPORTOVCE ROKU

A o co se
vlastně jedná?

Olomoucký kraj od roku 2001 vyhlašuje Sportovce Olomouckého kraje. Ocenění si klade za cíl ocenit nejlepší sportovce,
týmy a trenéry, udělit cenu Fair play a Objev roku a v neposlední řadě i Cenu Olomouckého kraje, případně i Čestnou cenu Olomouckého kraje.

Pravidla budou schválena a zveřejněna až v průběhu roku 2022 s platností od roku 2023. Děkujeme za pochopení.

lorem
ipsum

CENY UDĚLENY

Olomoucký kraj má nové držitele cen Sportovec Olomouckého kraje. Vyhlášeny byly ve středu 4. května v sále Moravského divadla v Olomouci, a to za rok 2021. Letos se akce uskutečnila už podvacáté. Vítěze jednotlivých kategorií vybírala zvlášť složená hodnoticí komise. Konečné pořadí schválilo Zastupitelstvo Olomouckého kraje.


Cena pro nejlepší seniory – jednotlivce:

  1. 1. David Krejčí
  2. 2. Jakub Jurka
  3. 3. Tereza Kneblová

Cena pro nejlepší seniory – družstva:

  1. HC Olomouc – lední hokej

Cena pro nejlepší juniory – jednotlivce:

  1. 1. Klára Kneblová
  2. 2. Linda Nosková
  3. 3. Radovan Štec

Cena pro nejlepší juniory – družstva:

  1. TK Agrofert Prostějov – mládežnický tenis

Cena pro nejlepšího trenéra:

  1. Zdeněk Moták – lední hokej, HC Olomouc

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. Tomáš Pešek – sportovní střelba, SK TPS Olomouc

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

  1. Julie Švecová – judo, Sportovní klub neslyšících SKIVELO Olomouc

Cena Olomouckého kraje:

  1. Jiří Novák – tenis, TK AGROFERT Prostějov

Čestná cena:

  1. Jaromír Faltýnek

CENY OLOMOUCKÉHO KRAJE ZA PŘÍNOS V OBLASTI
Sportovce Olomouckého kraje 2001 - 2019

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2019

Nejlepší sportovec

  1. 1. Karolína Muchová (tenis, TK PRECHEZA Přerov)
  2. 2. Romana Labounková (horská kola, Bikrosklub Jeseník)
  3. 3. Lukáš Palyza (basketbal, BK Olomoucko)
  4. 4. Barbora Dimovová (kanoistika, TJ VS Litovel)
  5. 5. Jakub Jurka (šerm kordem, TJ Dukla Olomouc)

Nejlepší družstvo:

  1. 1. VK UP Olomouc (volejbal)
  2. 2. TOMI REMONT EXTREM TEAM Prostějov (rafting)
  3. 3. ASO Dukla Prostějov (parašutismus)

Nejlepší junior:

  1. 1. Tereza Kneblová (kanoistika, SK UP Olomouc)
  2. 2. Pavel Bittner (cyklistika, Cyklo MAPEI MERIDA Kaňkovský)
  3. 3. Petr Chládek (parašutismus, ASO Dukla Prostějov)
  4. 4. Linda Nosková (tenis, TK PRECHEZA Přerov)
  5. 5. Renata Zachová (judo, JUDO klub Olomouc)

Nejlepší juniorské družstvo:

  1. 1. TK AGROFERT Prostějov (tenis)
  2. 2. BC DTJ Prostějov (box)
  3. 3. MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika)

Nejlepší trenér:

  1. 1. Tomáš Jurka (šerm kordem, TJ Dukla Olomouc)
  2. 2. Pavla Kneblová (kanoistika, SK UP Olomouc)
  3. 3. Lubomír Petráš (volejbal, VK Prostějov)

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. Tomáš Pešek (sportovní střelba, SK TPS Olomouc)

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

  1. Kateřina Korgerová (atletika, TJ Šumperk)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Ondřej Bank (lyžování)

Čestná cena:

  1. Jiří Teplý (volejbal)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2018 (Prostějov)

Sportovec roku:

  1. 1. Jiří Gečnuk (parašutismus, ASO Dukla Prostějov) 56 b.
  2. 2. Barbora Krejčíková (tenis, TK PRECHEZA Přerov) 54 b.
  3. 3. Vojtěch Král (orientační běh, SK Severka Šumperk) 21 b.
  4. 4. Jakub Jurka (šerm kordem, TJ Dukla Olomouc) 21 b.
  5. 5. Václav Jemelka (fotbal, SK Sigma Olomouc) 17 b.

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. VK Prostějov (volejbal) 9 b.
  2. 2. – 3. VK UP Olomouc (volejbal), TOMI-REMONT Prostějov (rafting) 8 b.

Nejlepší junior:

  1. 1. Jakub Šťastný (cyklistika, SKC PARDUS TUFO Prostějov) 27 b.
  2. 2. Tereza Janošíková (orientační běh, SK Severka Šumperk) 26 b.
  3. 3. Barbora Dimovová (rychlostní kanoistika, TJ VS Litovel) 25 b.
  4. 4. Pavel Bitner (cyklistika, MAPEI MERIDA Kaňkovský) 20 b.
  5. 5. Jakub Galvas (hokej, HC Olomouc) 16 b.

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. SK Sigma Olomouc (fotbal) 17 b.
  2. 2. TK AGROFERT Prostějov (tenis) 6 b.
  3. 3. TOMI-REMONT Prostějov (rafting) 4 b.

Nejlepší trenér:

  1. 1. Jiří Teplý (volejbal, VK UP Olomouc) 13 b.
  2. 2. Miroslav Čada (volejbal, VK Prostějov) 9 b.
  3. 3. Jaroslav Navrátil (tenis, TK AGROFERT Prostějov) 6 b.

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. 1. Tomáš Pešek (sportovní střelba, SK TPS Olomouc) 27 b.
  2. 2. Tomáš Kajnar (cyklistika) 14 b.
  3. 3. Jakub Kosek (sportovní střelba) 13 b.

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

  1. 1. Kateřina Korgerová (atletika, TJ Šumperk) 38 b.
  2. 2. Miroslava Obrová (atletika) 5 b.
  3. 3. Eva Kacanu (atletika) 2 b.

Cena Olomouckého kraje:

  1. Lucie Šafářová (tenis)

Čestná cena:

  1. Ivan Bank (lyžování)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2017 (Prostějov)

Sportovec roku:

  1. 1. Lucie Šafářová (tenis) 88 b.
  2. 2. Jakub Jurka (šerm kordem) 37 b.
  3. 3. Miloslav Kříž (parašutismus) 20 b.
  4. 4. Branislav Konrád (hokej 19) b.
  5. 5. Šimon Falta (fotbal) 16 b.
  6. 6. Vojtěch Král (orientační běh) 15 b.
  7. 7. David Klammert (judo) 9 b.
  8. 8. – 9. Adam Fellner (běh na lyžích), Veronika Strušková (volejbal) 8 .b
  9. 10. Václav Janík (automobilový sport) 7 b.

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. SK Sigma Olomouc (fotbal) 24 b.
  2. 2. TK AGROFERT Prostějov (tenis) 7 b.
  3. 3. VK Prostějov (volejbal) 5 b.
  4. 4. - 5. ASO Dukla Prostějov (parašutismus), VK UP Olomouc (volejbal) 3 b.

Nejlepší junior:

  1. 1. Jakub Galvas (lední hokej) 29 b.
  2. 2. Jakub Ftačník Jan Matkulčík (nohejbal) 28 b.
  3. 3. Barbora Dimovová (rychlostní kanoistika) 23 b.
  4. 4. Jakub Šťastný (cyklistika) 22 b.
  5. 5. Pavel Bittner (cyklistika) 17 b.

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika) 14 b.
  2. 2. TJ Sokol Šternberk (volejbal) 7 b.
  3. 3. - 4. TOMIREMONT Prostějov (rafting), TK AGROFERT Prostějov tenis 5 b.

Nejlepší trenér:

  1. 1. Václav Jílek (fotbal) 18 b.
  2. 2. Jaroslav Navrátil (tenis) 6 b.
  3. 3. Jiří Teplý (volejbal) 4 b.
  4. 4. – 7. Richard Bene (nohejbal), Miroslav Čada (volejbal), Zdeněk Venera (hokej), Rudolf Rozsypal (kanoistika) 3 b.

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. 1. Martin Kukla (atletika) 17 b.
  2. 2. - 3. Tomáš Kajnar (cyklistika), Jakub Kosek (sportovní střelba) 13 b.
  3. 4. David Hájek (aplikovaný stolní tenis) 5 b.

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

  1. Kateřina Janošcová (bowling, SK SKIVELO Olomouc)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Oldřich Machala (fotbal)

Čestná cena:

  1. Miroslav Černošek

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2016 (Prostějov)

Sportovec roku:

  1. 1. Petra Kvitová (tenis) 90 b.
  2. 2. Lucie Šafářová, Barbora Strýcová (obě tenis) 34 b.
  3. 3. Libor Jiroušek (parašutismus) 26 b.
  4. 4. Tomáš Berdych (tenis) 25 b.
  5. 5. Branislav Konrád (hokej) 19 b.
  6. 6. David Klammert (judo) 13 b.

Nejlepší seniorský tým

  1. 1. HC Olomouc (hokej) 16 b.
  2. 2. TOMIREMONT Prostějov (rafting) 10 b.
  3. 3. VK AGEL Prostějov (volejbal) 6 b.

Nejlepší junior:

  1. 1. Eduard Bezděk (veslování) 16 b.
  2. 2. Dalibor Svrčina (tenis) 9 b.
  3. 3. Jakub Gavlas (hokej) 4 b.

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. TJ Sokol Centrum Haná (házená) 13 b.
  2. 2. DHK Zora Olomouc (házená) 8 b.
  3. 3. MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika) 7 b.

Nejlepší trenér:

  1. 1. Zdeněk Venera (hokej) 17 b.
  2. 2. Jaroslav Navrátil (tenis) 9 b.
  3. 3. Jiří Teplý (volejbal) 5 b.

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. 1. Tomáš Kajnar (cyklistika TJ Zlaté Hory) 44 b.
  2. 2. Petr Utíkal (tenis) 3 b.

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

  1. 1. Miroslava Obrová (atletika) 38 b.
  2. 2. Adéla Sekyrová (atletika) 9 b.

Cena Olomouckého kraje:

  1. Miroslav Čada (volejbal, VK AGEL Prostějov)

Čestná cena:

  1. Radim Kořínek (horská kola)

Sportovec Olomouckého kraje 2015 (Prostějov)

Sportovec roku:

  1. 1. Lucie Šafářová (tenis) 82 b.
  2. 2. Petra Kvitová (tenis) 59 b.
  3. 3. Tomáš Berdych (tenis) 27 b.

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. HC Olomouc (hokej) 14 b.
  2. 2. VK AGEL Prostějov (volejbal) 11 b.
  3. 3. ASO DUKLA Prostějov (parašutismus) 6 b.

Nejlepší junior:

  1. 1. Tereza Janošíková (orientační běh SK UP Olomouc) 8 b.
  2. 2. Adéla Přibylová (krasojízda TJ Stav. stroje Němčice n./H.) 6. b.
  3. 3. Adriana Klimková (triatlon SK UP Olomouc) 4 b.

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. MAPEI MERIDA Kaňkovský (cyklistika) 13 b.
  2. 2. DHK ZORA Olomouc (házená) 11 b.
  3. 3. AK Olomouc (atletika) 6 b.

Nejlepší trenér:

  1. 1. Miroslav Čada (volejbal VK AGEL Prostějov) 9 b.
  2. 2. Rudolf Rozsypal (kanoistika SK UP Olomouc) 6 b.
  3. 3. Lubomír Krejčíř (házená DHK ZORA Olomouc) 5 b.

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. 1. Tomáš Kajnar (cyklistika TJ Zlaté Hory) 22 b.
  2. 2. Petr Utíkal (tenis) 14 b.
  3. 3. Vladimír Marčan (sportovní střelba) 4 b.

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:

  1. 1. Adéla Sekyrová (atletika AK Olomouc) 33 b.
  2. 2. Eva Kacanu (atletika AK Olomouc) 8 b.

Cena Olomouckého kraje:

  1. Václav a Marek Rozehnalovi (sajdkárkros)

Čestná cena:

  1. Květoslav Vykydal, TJ Šumperk (atletika)

Sportovec Olomouckého kraje 2014 (Prostějov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Petra Kvitová (tenis, TK AGROFERT Prostějov) 118 b.
  2. 2. Tomáš Berdych (tenis, TK AGROFERT Prostějov) 51 b.
  3. 3. Richard Hála (kanoistika, SK UP Olomouc) 17 b.
  4. 4. Blanka Bořutová (gymnastika, TJ Spartak Přerov) 12 b.
  5. 5. – 6. Vendula Horčičková (orientační běh, SK UP Olomouc), David Klammert (judo, JUDO Klub Olomouc) 7 b.

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. HC Olomouc (hokej) 14 b.
  2. 2. VK AGELl Prostějov (volejbal) 7 b.
  3. 3. Tomiremont Prostějov (rafting) 6 b.

Nejlepší junior:

  1. 1. Filip Skládal (rychlostní kanoistika, KK Olomouc) a Jakub Zavřel (rychlostní kanoistika, SK Hranice) 9 b.
  2. 2. Marek Minář (orientační běh, Magnus Orienteering Šumperk) 5 b.
  3. 3. Václav Chaloupka (kanoistika, SK UP Olomouc) 4 b.
  4. 4. Jakub Otruba (cyklistika, MAPEI Cyklo Kaňkovský) 3 b.
  5. 5. - 7. Tomáš Roba (nohejbal, Sokol I Prostějov), Magdaléna Juziková (veslování, VK Přerov), Mikuláš Nevrkla (bikros, BMX Team Šumperk) 2 b.

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. MAPEI Cyklo Kaňkovský (cyklistika)
  2. 2. DHK Zora Olomouc (házená)
  3. 3. TK AGROFERT Prostějov (tenis)

Nejlepší trenér:

  1. 1. Jaroslav Navrátil (tenis) 8 b.
  2. 2. – 3. Jiří Teplý (volejbal) a Richard Beneš (nohejbal) 6 b.

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Eva Kacanu (atletika) a Tomáš Kajnar (cyklistika)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Tomáš Ujfaluši (fotbal) a Lucie Šafářová (tenis)

Čestná cena:

  1. Jan Mrázek (atletika)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2013 (Olomouc)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
  2. 2. Petra Kvitová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
  3. 3. Tomáš Slovák (kanoistika, SK UP Olomouc)
  4. 4. Petra Kamínková (atletika, AK Olomouc)
  5. 5. Barbora Raníková (házená, DHK ZORA Olomouc)

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. VK AGEL Prostějov (volejbal)
  2. 2. SK UP Olomouc (kanoistika)
  3. 3. T. J. Cement Hranice (házená)

Nejlepší junior:

  1. 1. Adam Röder (atletika, AK Olomouc)
  2. 2. Adam Neubert (kanoistika, SK UP Olomouc)
  3. 3. Adam Fellner (běh na lyžích, Fenix Ski Team Jeseník)

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. DHK ZORA Olomouc (házená)
  2. 2. TK AGROFERT Prostějov (tenis)
  3. 3. Judo Klub Olomouc (judo)

Nejlepší trenér:

  1. 1. Jaroslav Navrátil (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
  2. 2. Lubomír Krejčíř (házená, DHK ZORA Olomouc)
  3. 3. Robert Knebel (kanoistika, SK UP Olomouc)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Pavel Dudík (orientační běh, SK Prostějov)
  2. Tereza Kmochová (lyžování, SK Skivelo neslyšících, Olomouc)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Pavel Vrba (fotbal)

Čestná cena:

  1. Viktor Znojil (atletika, AK Olomouc)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2012 (Prostějov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
  2. 2. Petra Kvitová (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
  3. 3. Michal Ordoš (fotbal, SK Sigma Olomouc)
  4. 4. Romana Labounková (cyklistika BMX, Bikrosklub Jeseník)
  5. 5. Hana Wiedermannová (kuželky, Kuželkářský klub Zábřeh)
  6. 6. Ivana Dvořáková (koloběh, KK Lipník nad Bečvou)

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. SK Sigma Olomouc (fotbal)
  2. 2. VK AGEL Prostějov (volejbal)
  3. 3. BK Prostějov (basketbal)

Nejlepší junior:

  1. 1. Marek Minář (orientační běh, TJ Magnus Orienteering Šumperk)
  2. 2. Sára Kaňkovská (cyklistika, MAPEI Cyklo Kaňkovský)
  3. 3. Matouš Hynek (cyklistika, SKC Prostějov)

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. TK AGROFERT Prostějov (tenis)
  2. 2. SK Sigma Olomouc (fotbal)
  3. 3. DHK ZORA Olomouc (házená)

Nejlepší trenér:

  1. 1. Miroslav Čada (volejbal, VK AGEL Prostějov)
  2. 2. Jaroslav Navrátil (tenis, TK AGROFERT Prostějov)
  3. 3. Jiří Kaňkovský (cyklistika, MAPEI Cyklo Kaňkovský)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Veronika Grygarová (lyžování, SK Skivelo neslyšících Olomouc)
  2. Tomáš Kajnar (cyklistika, TJ Biketeam Zlaté Hory)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Petr Uličný (fotbal)

Čestná cena:

  1. Jaroslav Šlambor (parašutismus)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2011 (Přerov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Petra Kvitová (tenis, Prostějov)
  2. 2. Tomáš Berdych (tenis, Prostějov)
  3. 3. Jana Horáková (cyklistika BMX, Prostějov)
  4. 4. Tomáš Slovák (kanoistika, Olomouc)
  5. 5. Pavlína Žižková (veslování, Olomouc)

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. VK AGEL (Modřanská) Prostějov (volejbal)
  2. 2. Tomi-Remont Prostějov (rafting)
  3. 3. BC DTJ Prostějov (box)

Nejlepší junior:

  1. 1. Martin Hála, Tomáš Přikryl (fotbal, Olomouc)
  2. 2. Robin Wagner (cyklistika, Prostějov)
  3. 3. Nikola Tatoušková (kuželky, Šumperk)

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. DHK ZORA Olomouc (házená)
  2. 2. TK AGROFERT Prostějov (tenis)
  3. 3. Fenix Ski Team Jeseník (běh na lyžích)

Nejlepší trenér:

  1. 1. Miroslav Čada (volejbal, Prostějov)
  2. 2. Robert Knebel (kanoistika, Olomouc)
  3. 3. Richard Beneš (nohejbal, Prostějov)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Eva Kacanu (atletika, Olomouc)
  2. Michal Motrinec (judo, Olomouc)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Martin Vaniak (fotbal)

Čestná cena:

  1. Petr Huťka (tenis, Přerov)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2010 (Olomouc)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (tenis)
  2. 2. Jana Horáková (cyklistika BMX)
  3. 3. Tomáš Slovák (kanoistika)
  4. 4. Michal Hubník (fotbal)
  5. 5. Ivana Dvořáková (koloběh)

Nejlepší seniorský tým:

  1. 1. VK Modřanská Prostějov (volejbal)
  2. 2. SK Sigma Olomouc (fotbal)
  3. 3. FENIX Ski Team Jeseník (lyžování)

Nejlepší junior:

  1. 1. Hana Wiedermanová (kuželky, KK Zábřeh)
  2. 2. Denis Grohman (kulturistika, Fitness AVE Přerov)
  3. 3. Romana Labounková (bikros, Bikros klub Jeseník)

Nejlepší juniorský tým:

  1. 1. TJ Sokol Velký Týnec (sportovní gymnastika)
  2. 2. TK AGROFERT Prostějov (tenis)
  3. 3. SK Sigma Olomouc (fotbal)

Nejlepší trenér:

  1. 1. Zdeněk Psotka (fotbal, SK Sigma Olomouc)
  2. 2. Robert Knebel (kanoistika, SK UP Olomouc)
  3. 3. Michal Marošek (florbal, FbC Asper Šumperk)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Anna Hladká (plavání, SK UP Olomouc)
  2. Vladimír Marčan (sportovní střelba, SK TPS Olomouc)

Čtenářská anketa Deníku:

  1. Tereza Kubáčková, házenkářka DHK Zora Olomouc

Cena Olomouckého kraje:

  1. Pavel Hapal (fotbal)

Čestná cena:

  1. Alexander Bögi (box, TJ Dukla Olomouc)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2009 (Šumperk)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (TK AGROFERT Prostějov), tenis
  2. 2. Kateřina Vacíková (SK UP Olomouc), kanoistika
  3. 3. Libor Jiroušek (Dukla Prostějov), parašutismus

Nejlepší seniorské družstvo:

  1. VK Modřanská Prostějov

Nejlepší trenér:

  1. David Schreier (Fenix Ski Team Jeseník), lyžování

Nejlepší junior:

  1. Vendula Hořčičková (SK UP Olomouc), orientační běh

Nejlepší juniorské družstvo:

  1. KVP Přerov, starší žáci, volní pólo

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Eva Kacanu (Atletický klub Olomouc)
  2. Pavel Pastrnek (SK SKIVELO Olomouc – sluchově postižení)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán týmu Davisova poháru a šéftrenér TK AGROFERT Prostějov

Čestná cena:

  1. Libor Dvořáček, šumperský trenér, který se věnoval především ženskému basketbalu

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2008 (Prostějov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Pavlína Žižková (Veslařský klub Olomouc)
  2. 2. Tomáš Berdych (TK AGROFERT Prostějov)
  3. 3. Ladislav Hanák (Přerov, autokros)

Nejlepší seniorské družstvo:

  1. DHK Zora Olomouc (házená, ženy)

Nejlepší trenér:

  1. Renáta Vrbová (TJ Sokol Velký Týnec, moderní a estetická skupinová gymnastika)

Nejlepší junior:

  1. Michal Kučera (kanoistika, Litovel)

Nejlepší juniorské družstvo:

  1. TK AGROFERT Prostějov (tenis)

Objev roku:

  1. Roman Kaniščev (triatlon, Loštice)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Eva Kacanu a Rostislav Pohlmann (Atletický klub Olomouc)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Rostislav Václavíček (fotbal)

Čestná cena:

  1. Zdeněk Vičík (bývalý úspěšný veslař a trenér olomouckého veslařského klubu)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2007 (Olomouc)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (tenis)
  2. 2. Tomáš Slovák (kanoistika)
  3. 3. Ladislav Hanák (autokros)

Nejlepší seniorské družstvo:

  1. DHK Zora Olomouc (házená)

Nejlepší junior:

  1. Vojtěch Král (orientační běh)

Nejlepší juniorský tým:

  1. starší dorost SK Sigma Olomouc

Nejlepší trenér:

  1. Jaroslav Navrátil (tenis)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. František Kocourek (cyklistika)
  2. Tereza Wagnerová (atletika)

Objev roku:

  1. Tomáš Pivoda (karting-motokáry)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Ivo Viktor (kopaná)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2006 (Prostějov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (tenis)
  2. 2. Tomáš Slovák (kanoistika)
  3. 3. Gabriela Kubešová (bodyfitness)

Nejlepší seniorské družstvo:

  1. BK Prostějov

Nejlepší junior:

  1. Dušan Lojda (tenis)

Nejlepší juniorský tým:

  1. starší žáci SK Sigma Olomouc

Nejlepší trenér:

  1. Jaroslav Navrátil (tenis)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Marcel Pipek (cyklistika)
  2. Eva Kacanu (atletika)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Robert Změlík (atletika)

Čestná cena:

  1. Otokar Hořínek (sportovní střelba)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2005 (Přerov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Tomáš Berdych (tenis)
  2. 2. Lenka Bořutová (fitness)
  3. 3. Petr Czudek (basketbal)

Nejlepší seniorský tým:

  1. raftaři William&Delvin TJ OP Prostějov

Nejlepší junior:

  1. Gabriela Vařeková (veslování)

Nejlepší juniorský tým:

  1. házenkářky DHK Olomouc

Nejlepší trenér:

  1. Petr Uličný (fotbal)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Marcel Pipek (cyklistika)
  2. Eva Kacanu (atletika)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Michal Klasa (cyklistika)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2004 (Jeseník)

Nejlepší senior:

  1. 1. Jana Horáková (cyklistika)
  2. 2. Jiří Novák (tenis)
  3. 3. Robert Knebel (kanoistika)

Nejlepší seniorský tým:

  1. parašutisté Dukly Prostějov

Nejlepší junior:

  1. Gabriela Vařeková (veslování)

Nejlepší juniorský tým:

  1. lyžaři SKI klubu Šumperk

Nejlepší trenér:

  1. Lubomír Krejčíř (házená)

Nejlepší handicapovaní sportovci:

  1. Marcel Pipek (cyklistika)
  2. Eva Kacanu (atletika)

Cena pro zasloužilého tělovýchovného pracovníka:

  1. Stanislav Malcher (starosta Sokol Jeseník)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Oldřich Machač (lední hokej)

Čestná cena:

  1. Ladislav Drda (horolezectví)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2003 (Šumperk)

Nejlepší senior:

  1. 1. Jiří Novák (tenis)
  2. 2. Roman Kleibl (kickbox)
  3. 3. Lucie Fabíková (házená)

Nejlepší seniorský tým:

  1. házenkářky DHK Olomouc

Nejlepší junior:

  1. Hana Hlavová (orientační běh)

Nejlepší juniorský tým:

  1. TK Agrofert Prostějov (tenis)

Nejlepší trenér:

  1. Lubomír Krejčíř (házená)

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. Tereza Wagnerová (atletika)
  2. Marcel Pipek (handbike)

Cena fair play:

  1. Radek Štěpánek (tenis)

Cena Olomouckého dne:

  1. Václav a Marek Rozehnalovi (sajdkárkros)
  2. jednotlivec: Václav Rozehnal

Finanční ocenění a podpora činnosti:

  1. Klub speciálních olympiád Pomněnka ze Šumperka

Cena Rádia Hity:

  1. Jiří Novák (tenis)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Jiří Dopita (hokej)

Čestná cena:

  1. Vladimír Vačkář (dráhová cyklistika)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2002 (Prostějov)

Nejlepší senior:

  1. 1. Jiří Novák (tenis)
  2. 2. Petra Kamínková (atletika)
  3. 3. Gabriela Kubešová (fittness)

Nejlepší seniorský tým:

  1. raftaři Wiliam&Delvin Prostějov

Nejlepší junior:

  1. Kateřina Hošková (kanoistika)

Nejlepší juniorský tým:

  1. HC Přerov (hokej)

Nejlepší trenér:

  1. Robert Knebel (kanoistika)

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. Michal Nevrkla (lyžování)
  2. Marcela Vavřinová (stolní tenis)

Cena fair play:

  1. FC Kostelec na Hané (fotbal)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Karel Brückner (fotbal)

Čestná cena:

  1. Oldřich Machala (kopaná)

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2001 (Olomouc)

Nejlepší senior:

  1. 1. Jiří Novák (tenis)
  2. 2. Robert Knebel (kanoistika)
  3. 3. Dana Zbořilová (dálkové plavání)

Nejlepší seniorský tým:

  1. SK Sigma Olomouc

Nejlepší junior:

  1. Lucie Šafářová (tenis)

Nejlepší juniorský tým:

  1. Přerovský volejbalový klub Precheza (volejbal)

Nejlepší trenér:

  1. Zdeněk Psotka (fotbal)

Nejlepší handicapovaný sportovec:

  1. Michal Nevrkla (lyžování)
  2. Tereza Wagnerová (atletika)

Cena fair play:

  1. Erik Janiš (motorismus)

Cena Olomouckého kraje:

  1. Aleš Valenta (Akrobatické lyžování)

Čestná cena:

  1. Stanislav Dyk (motorismus)

Vážení občané,

Olomoucký kraj je regionem kladoucím na sport velký důraz. Naši reprezentanti vynikají v individuálních i kolektivních sportech, stejně tak mají skvělé výsledky v letních i zimních sportech. Tuto oblast považujeme za příležitost pro skvělou prezentaci celého kraje.

Anketa Sportovec Olomouckého kraje je tradičním oceněním sportovců i trenérů a nezapomíná ani na muže a ženy se zdravotním handicapem. Laureáty jsou také organizátoři významných akcí. Budu rád, pokud nám svými nominacemi pomůžete vybrat ty osobnosti, kterým se i v podmínkách ztížených pandemií dokázaly uspět ve svých oborech a často překonaly samy sebe.

Budeme se těšit na vaše návrhy.

Jan Žůrek

Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje

Partneři

Rádi byste tento projekt partnersky podpořili a stali se tak jeho součástí? Napište nám na e-mailovou adresu info@forsberg.cz a my se vám ozveme.

Pořadatelé:

Olomoucký kraj Forsberg TK plus Moravské divadlo Omnis

Partneři:

Rádio Haná NET4GAS Hdev